Christus Iesus Spes Nostra. Herb biskupa Gregory Bittmana.

Jest pianistą amatorem i zapalonym biegaczem. Posiada czarny pas karate i lubi nurkować. Jest znany ze swojej pracy jako praktykant w renowacji domów, a także jako kochający wujek 10 siostrzenic i siostrzeńców. Oprócz tego wszystkiego Gregory Bittman (bo o nim mowa) jest… biskupem kanadyjskiej diecezji Nelson.

Jego herb przedstawia w polu czerwonym atrybut jego patrona, św. Grzegorza Wielkiego, którym jest gołębica, symbol Ducha Świętego, zaś w polu srebrnym widnieje lampa, która z jednej strony jest symbolem pielęgniarstwa (Brittman przed przyjęciem święceń był dyplomowanym pielęgniarzem), a z drugiej jest symbolem chrześcijanina, który słucha Słowa Bożego, a płomień lampy nawiązuje do ognistych języków, które spoczęły na Apostołów w dniu Pięćdziesiątnicy.

Podział tarczy ma symbolizować chmury i nawiązywać do uroczystości Wniebowzięcia NMP, w którym to przyjął święcenia kapłańskie, zaś barwy tarczy nawiązują do kanadyjskiej flagi.

Dewiza biskupia to: Christus Iesus Spes Nostra, czyli Jezus Chrystus naszą Nadzieją.

Blazon: tarcza dwudzielna linią obłokową. W polu górnym czerwonym gołębica srebrna, w polu dolnym srebrnym czerwona lampa z płomieniem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s